s

اخبار سینما - دیگر برای بازی در یک فیلم، نیازی به زنده بودن یک هنرپیشه نیست!

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 1
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 11
» بازديد سال : 1543
» بازديد کل : 2251
» اعضا : 0
» مطالب : 31

سال ۲۰۰۰، در جریان ساخته شدن فیلم مشهور گلادیاتور، یکی از هنرپیشه‌های فیلم به نام اولیور رید که در نقش پروکسیمو بازی می‌کرد، در شرایطی که فیلمبرداری سکانس‌هایش تمام نشده بود، درگذشت. برای گریز از این مشکل غیرمترقبه، کارگردان فیلم از بدل‌ها و بازسازی دیجیتال صحنه‌هایی که قبل فیلمبرداری شده بود، استفاده کرد.

سال ۲۰۱۳، وقتی پل واکر در تصادف رانندگی درگذشت و ساخته شدن فیلم Furious 7 با تهدید جدی مواجه شد، فناوری پیشرفت کرده بود و باز از بدل و بازسازی دیجیتال چهره استفاده شد و فیلم دو سال بعد از درگذشت پل واکر، اکران شد.

سال ۲۰۱۱ لازم بود که در صحنه‌های کریس ایوانس به صورت لاغر و قبل از دگردیسی‌اش نمایش داده شود، خوشبختانه فناوری اجازه داد که او از کاهش وزن افراطی خلاص شود!

در فیلم مورد عجیب بنجامین باتن هم لازم بود که چهره برد پیت از کودکی تا سالخوردگی نمایش داده شود و هیچ گریمی نمی‌توانست نتیجه مطلوب بدهد، به همین خاطر باز از فناوری دیجیتال استفاده شد.

مسلما مایکل داگلاس زمانی که فیلم مرد مورچه‌ای فیلمبرداری می‌شد، ناگهان جوان نشده بود و به سال‌های نمایش فیلم وال استریت برنگشته بود! این فناوری دیجیتال بود که چهره‌اش را جوان کرده بود.

اما در تازه‌ترین دور استفاده از فناوری دیجیتال، در فیلم Rogue One که اسپین‌آف مجموعه فیلم‌های جنگ‌های ستاره‌‌ای است، یک بازیگر محبوب درگذشته، زنده شده است.

این بازیگر کسی نیست جز پیتر کاشینگ که در این فیلم‌ها از سال ۱۹۷۷، نقش یکی از افسرهای دارث ویدر را بازی می‌کرد. او در سال ۱۹۹۴ درگذشت و حالا به صورت شفافی روی پرده سینما دیده می‌شود.

peter-cushing-as-grand-moff-tarkin-in-star-wars

قدم بعدی در استفاده از این فناوری چیست؟ آیا ممکن است روزی یک اونجرز را با نقش‌آفرینی مریلان مونرو، کلارک گیبل، ادری هپبورن، جان وین و جیمز دین ببینیم؟

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد